Navigácia

Športové súťaže Výtvarné súťaže Vedomostné súťaže Recitačné súťaže Iné Spevácke súťaže

Súťaže

Športové súťaže

Šk. rok 2014/15                                                  

Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov

23.09.2014  sa konali  Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov, v ktorých za našu školu súťažili Patrik Macháč, Michal Žáčik, Daniel Fajnor, IX.B.

Turnaj  Coca cola Cup – Veľký futbal žiakov

21.10.2014  sa uskutočnil turnaj  Coca cola Cup – Veľký futbal žiakov. Naši žiaci obsadili v 1. kole 2.miesto, do ďalšieho kola nepostúpili. 

Svetový deň behu

Pani učiteľka  Mgr. Zlatka Sopúchová v spolupráci s detským parlamentom pripravili 5. novembra pri príležitosti Svetového dňa behu bežeckú súťaž aj v našej škole. Prihlásili sa záujemci z každej triedy, ktorí súťažili vo vytrvalostnom behu. Záujem bol veľmi veľký, zapojili sa skoro celé triedne kolektívy. Žiaci I. stupňa mali pripravenú bežeckú dráhu v telocvični, ktorú museli prebehnúť v čo najkratšom čase. Žiaci II. stupňa bežali na ihrisku za školou. Najrýchlejší boli odmení diplomom a cenou, všetci ostatní účastníci dostali certifikát.

Dôvera cup v malom futbale

Dňa 20.3.2015 sa žiaci 4.- 6. roč. zúčastnili súťaže Dôvera cup v malom futbale na ZŠ Fatranská v Nitre. Prvý zápas prehrali so žiakmi ZŠ Fatranská 7:8 a druhý vyhrali kontumačne 3:0 so ZŠ Nitrianske Hrnčiarovce. Naši žiaci sa umiestnili v skupine na 2. mieste a do semifinále postúpili žiaci zo ZŠ Fatranská. Našu školu reprezentovali F. Bédi, D. Bene, J.Kičiň, Š. Križan, M. Kušnír, F. Maček, P. Pánis, P. Sklenár, Š. Srnec, R.Vančo.                

McDonald's cup v Nitre

Dňa 22.apríla sa žiaci prvého stupňa našej školy zúčastnili v obvodnom kole súťaže v malom futbale - McDonald's cup v Nitre. Súťažné družstvo tvorili žiaci Jakub Kováčik II.A, Michal Kuruc II.B, Martin Kubička III.A, Lucia Bédiová III.B, Simon Cocher IV.A, Denis Bulejčík III.B, Jakub Kičiň IV.B, Roman Vančo IV.B, Sebastian Záhorák IV.B, sprevádzali ich pani učiteľky Mgr. Zlatka Sopúchová a Mgr. Radka Komárňanská. Naši žiaci s veľkou húževnatosťou reprezentovali svoju školu, musím podotknúť, že i veľmi férovo – ani raz nám nemuseli pískať porušenie pravidiel. Hoci boli vekovo najmladším družstvom v súťaži a veľmi chceli vyhrať, umiestnili sa na čestnom štvrtom mieste. Každý malý futbalista dostal od pani učiteľky diplom, pretože oceniť treba každú snahu i férovú hru. Prežili sme spolu krásny slnečný a veselý deň, plní zážitkov sme pricestovali do školy, kde nás čakali pani kuchárky s teplým obedom.

Jednota futbal Cup Školský pohár SFZ

Žiačky 6.-9. roč. sa dňa 22.4. zúčastnili 1. kola v malom futbale a zmerali si sily so súperkami ZŠ Mojmírovce. Naše žiačky hrali výborne a hladko zvíťazili 6:1. Zabezpečili si tým postup do ďalšieho kola, ktoré ich čaká začiatkom mája. Školu reprezentovali: Antlová A., Bédiová Andrea 1, Bédiová Michaela, Bédiová Miroslava, Bédiová Monika 3, Garabíková M.1, Kičiňová B., Kováčiková N., Melová N.

Turnaj vo vybíjanej

Žiačky 6.-7.ročníkov sa dňa 28.4.2015 zúčastnili turnaja vo vybíjanej na ZŠ Fatranská v Nitre. Po vyrovnaných zápasoch sa umiestnili na peknom druhom mieste. Vyhrali so ZŠ Fatranská, remizovali so ZŠ Vráble a prehrali so ZŠ kniežaťa Pribinu. Do finálového kola postupujú žiačky zo ZŠ kniežaťa Pribinu. Školu reprezentovali: Bédiová D., Meszárošová K., Bírová B., Garajová P., Honejseková S., Mesárošová G., Moravčíková N., Pillérová D., Sabová T., Šalátová S., Šinková S., Števíková V.

2. miesto dievčat  v okresnom  kole Jednota futbal Cup Školský pohár SFZ

Dňa 4.5.2015 sa uskutočnilo finálové okresné kolo Jednota Cup v malom futbale na ZŠ Tulipánova v Nitre, do ktorého postúpili i naše dievčatá. Po dvoch výhrach a jednej prehre sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Na 1. mieste sa umiestnili dievčatá zo ZŠ Jelenec, ktoré postupujú do krajského kola. Naše výsledky: Veľké Zálužie : Nové Sady 1:0, Veľké Zálužie : Tulipánova Nitra 2:1, Veľké Zálužie : Jelenec 0:3 . Školu reprezentovali: Antlová A., Bédiová Andrea , Bédiová Michaela, Bédiová Miroslava, Bédiová Monika, Kičiňová B., Kováčiková N., Melová N., Garajová P.

3. miesto našich dievčat v Majstrovstvách okresu vo vybíjanej

Naše žiačky 6.-7.ročníkov postúpili do finálového turnaja MO vo vybíjanej z druhého miesta po odstúpení zo súťaže ZŠ kniežaťa Pribinu, ktorý sa konal 12.5.2015. Za účasti 6 najlepších družstiev sa nakoniec umiestnili na peknom 3. mieste. Vo svojej skupine vyhrali so ZŠ Na Hôrke a prehrali so ZŠ sv. Svorada a Benedikta a hrali o 3.miesto so ZŠ Beethovenova, ktorú po vyrovnanom boji porazili. Na 1.mieste sa umiestnili žiačky zo ZŠ sv. Svorada a Benedikta a postupujú do krajského kola. Našu školu reprezentovali: Bédiová D., Sládeková D., Bírová B., Garajová P., Honejseková S., Mesárošová G., Moravčíková N., Pillérová D., Sabová T., Šalatová S., Števíková V.

Majstrovstvá okresu  v atletike ZŠ

Naši žiaci 8. a 9. ročníkov sa dňa 25.5.2015 zúčastnili okresného kola v atletike v Nitre. Školu reprezentovali v nasledovných disciplínach : hod kriketkou - J. Lelič 16.miesto, P. Macháč  25.miesto, vrh guľou - S. Kotlár 10.miesto, beh na 60m - Š.Kupec 12.miesto, O.Mego 22.miesto. Chlapci sa umiestnili na pekných miestach v konkurencii 50 súťažiacich v každej disciplíne.

 

Šk. rok 2015/16

Kvalifikačný zápas vo futbale

Dňa 5.10.2015 žiaci 7.-9.ročníkov odohrali prvý kvalifikačný zápas vo futbale so žiakmi ZŠ s MŠ Jarok. Našim futbalistom sa veľmi darilo a jednoznačne vyhrali 16:0. Po zápase, ktorý sa odohral na futbalovom ihrisku v Jarku bolo pre všetkých športovcov pripravené občerstvenie. Našu školu reprezentovali: D. Bene, A. Tirpák, P. Pánis, P. Pekár, J. Mikula, D. Buchlík, A. Križanovič, P. Križan, A. Križan, M.Srnec, D. Bédi, Š. Kupec.

Majstrovstvá jednotlivcov Západoslovenského atletického zväzu

Dňa 10. októbra 2015 sa v Skalici konali Majstrovstvá jednotlivcov Západoslovenského atletického zväzu, ktorého sa zúčastnili i 2 žiačky našej školy.V kategórii najmladších žiačok Paulína Šokyová získala v behu na 60 m krásne 3. miesto a v skoku do výšky obsadila 5. miesto.V kategórii mladších žiačok Ema Križanovičová obsadila v behu na 300 m 5. miesto a v skoku do výšky 9. miesto.Tešíme sa, že máme v našej škole takéto výrazné športové talenty a veríme, že budú svojim príkladom inšpirovať aj ostatných žiakov.

Malý futbal

Mladší žiaci našej školy sa dňa 23.10.2016 zúčastnili prvého kola v malom futbale na ZŠ Topoľova v Nitre. Zmerali si sily so žiakmi zo ZŠ Topoľova a žiakmi zo ZŠ kráľa Svätopluka. Po odohraní všetkých zápasov museli o víťazovi rozhodnúť pokutové kopy. Naši žiaci zvíťazili 1:0 a postúpili do druhého kola,ktoré sa uskutoční na našej škole v jarnom období. Chlapci odohrali pekné abojovné zápasy. Držíme im palce do ďalšieho kola! Školu reprezentovali : F.Bédi, D. Bene, Š. Križan, P. Pánis, M. Kušnír, S. Ščasný, Š. Srnec, R. Vančo, J.Kičiň, J. S. Záhorák.

Jednota cup v malom futbale dievčat

Naše dievčatá 6.­ - 9. ročníkov sa dňa 28.10.2015 zúčastnili 1. kola Jednoty cup v malom futbale v ZŠ Tulipánova v Nitre. Po skvelom a vyrovnanom výkone sme nakoniec zvíťazili 3:1 a postúpili sme do semifinále, ktoré sa uskutoční v jarnom období v ZŠ Jelenec.Školu reprezentovali: M. Bédiová 9.A, G. Mesárošová 8.A, P.Garajová 8.B, N. Kováčiková 7.A, S. Honejseková, V. Števíková, I. Bédiová 7.B, T. Števíková 6.B

Coca­cola cup vo futbale

Naši chlapci 7.­ - 9. ročníkov sa dňa 27.10.2015 zúčastnili 2. kola Coca­cola cup vo futbale v ZŠ v Rišňovciach. Za účasti 4 družstiev obsadili konečné 3. miesto. Do ďalšieho kola postúpili z 1.miesta žiaci zo ZŠ Rišňovce. Chlapcom ďakujeme za výkon a želáme veľa šťastia v športových súťažiach.Našu školu reprezentovali : D. Bene, A. Tirpák, P. Pánis, P. Pekár, J. Mikula, D.Buchlík, A. Križan, P. Križan, Š. Križan, P. Sklenár, M. Srnec, D. Bédi, Š. Kupec, J. Šipoš, M.Hollý.Celkové poradie: 1. miesto­ZŠ Rišňovce, 2. miesto­ZŠ Čakajovce, 3. miesto­ZŠ VeľkéZálužie, 4. miesto­ZŠ Cabaj.

Športové dopoludnie

Dňa 4.novembra 2015 sme zorganizovali športové dopoludnie „ Športom proti obezite“  pre žiakov 3. a 4. ročníka v telocvični školy. Zapojilo 54 chlapcov a dievčat, ktorí súťažili v troch disciplínach. 

Svetový deň behu

Pri príležitosti   Svetového dňa behu – 5.11. – sa uskutočnil 12-minútový vytrvalostný beh pre žiakov 7.-9. ročníka na ihrisku za školou. Do súťaže sa zapojilo 36 žiakov. Výsledky:

Celkové vyhodnotenie a umiestnenie:

Dievčatá:

1. miesto :

Frederika Honejseková        

9.A

 

2. miesto :

Monika Bédiová          

9.A

 

3. miesto :

Simona Honejseková           

7.B

Chlapci:

1. miesto :

Šimon Kupec     

9.B

 

2. miesto :

Adrian Križan    

9.A

 

3. miesto :

Adam Križanovič

9.A

 

Dôvera cup v malom futbale
Dňa 10.11.2015 sa žiačky 4.-6.roč. zúčastnili súťaže Dôvera cup v malom futbale na ZŠ Topoľova v Nitre. Prvý zápas prehrali so žiačkami domáceho družstva 4:1 a druhý vyhrali so žiačkami ZŠ Zbehy 1:0. Naše dievčatá sa umiestnili v skupine na 2. mieste a do finále postúpili žiačky zo ZŠ Topoľova. Našu školu reprezentovali : Bédiová L., Števíková L., Križanová J., Križanová N., Križanovičová E., Mačeková T., Števíková T., Holková S., Sabová T.

Športom proti obezite

Začiatkom decembra sa v našej škole uskutočnila akcia „Športom proti obezite“. Zúčastnili sa jej všetci žiaci 5. a 6. ročníkov, ktorí si zmerali sily v rôznych športových hrách. Cieľom tohto podujatia bolo poukázať na dôležitosť pohybu a športu pre zdravý vývoj ľudského organizmu , spropagovať zmysluplné trávenie voľného času a aj takouto formou pritiahnuť našich žiakov k športu.

Druhé kolo v malom futbale

Mladší žiaci našej školy sa dňa 13.4.2016 zúčastnili druhého kola v malom futbale na ZŠ Škultétyho v Nitre. V peknom zápase zvíťazili 3:1 nad žiakmi zo ZŠ Výčapy – Opatovce. V druhom zápase im už nestačili sily a vo vyrovnanom zápase podľahli výberu zo ZŠ Škultétyho 2:1. Víťazné družstvo žiakov zo ZŠ Škultétyho postupuje do finálového kola. Našu školu reprezentovali : F. Bédi, D. Bene, Š. Križan, P. Pánis, M. Kušnír, S. Ščasný, Š. Srnec, R. Vančo, J. Kičiň, J. S. Záhorák, K. Kičiň.

MO v orientačnom behu

Naši žiaci 6.- 9. roč. sa zúčastnili súťaže MO v orientačnom behu, ktorá sa konala dňa 21. 4. 2016 v Nitre. Družstvo chlapcov v zložení Adam Tirpák, Daniel Bene, Matej Kušnír a Filip Bédi sa umiestnilo na 21. mieste z 29 družstiev a družstvo dievčat v zložení Monika Bédiová, Ema Križanovičová, Paulína Šokyová a Tamara Mačeková sa umiestnilo na 12. mieste z 28 družstiev. Medzi jednotlivcami sa najlepšie umiestnili Monika Bédiová (15. miesto zo 119 dievčat) a Matej Kušnír (25. miesto zo 111 chlapcov). 

Okresné kolo v minifutbale

Naši žiaci 3. a 4. roč. sa dňa 14.4.2016 zúčastnili okresného kola v minifutbale na ZŠ Tulipánova v Nitre. Zmerali si sily so žiakmi štyroch základných škôl a dohrali 4 bojovné zápasy. V silnej konkurencii sa umiestnili na peknom 3. mieste. Víťazmi sa stali žiaci zo ZŠ Tulipánova, ktorí postupujú do finálového kola.

Jednota cup v malom futbale
Dňa 23.5.2016 dievčatá 5.- 9. ročníkov odohrali finálové kolo Jednoty cup v malom futbale na ZŠ Tulipánová v Nitre, do ktorého postúpili 4 najlepšie školy v okrese. Vo vyrovnaných zápasoch naše žiačky zvíťazili zo ZŠ Vráble, no sily im nestačili a prehrali so súperkami zo ZŠ Alekšince i zo ZŠ Jelenec. Našim dievčatkám gratulujeme ku krásnemu tretiemu miestu. 

Umiestnenie:

  1. miesto - ZŠ Jelenec
  2. miesto - ZŠ Alekšince
  3. miesto - ZŠ Veľké Zálužie
  4. miesto - ZŠ Vráble

Školu reprezentovali: M. Bédiová 9.A, F. Honejseková 9.A, G. Mesárošová 8.A, P. Garajová 8.B, N. Kováčiková 7.A, S. Honejseková 7.B, T. Sabová 7.B, T. Števíková 6.B, J. Križanová 5.A, A. Beneová 5.A

Okresné kolo v atletike

Naši žiaci 6.-9. roč. sa dňa 25. 5.2016 zúčastnili okresného kola v atletike na Atletickom štadióne TJ Stavbár v Nitre. Školu reprezentovali v nasledovných disciplínach : hod kriketkou - Mačeková T. , vrh guľou - Bédiová M. , Mačeková T. ,Desatová D. , beh na 60 m - Križanovičová E. , Šokyová P. , Sklenár P. , Bédi F. , skok do diaľky - Bene D. , Kušnír M. , beh na 300 m - Križanovičová E. , skok do výšky - Šokyová P. .

Najlepšie umiestnenie :

2. miesto - Bédiová M. ( vrh guľou 8,62 )

2. miesto - Šokyová P. ( skok do výšky 135 )

3. miesto - Šokyová P. ( beh na 60 m 8,70 )

3. miesto - Križanovičová E. ( beh na 300 m 49,27 )

5. miesto - Križanovičová E. ( beh na 60 m 8,80 )

 

7 kľúčov od pokladu

Žiaci 6.-9. roč. sa dňa 9.6.2016 zúčastnili súťaže 7 kľúčov od pokladu, ktorú organizoval Klub primárnej prevencie drogových závislostí a prevencie kriminality. Súťaže sa zúčastnilo 19 družstiev základných škôl. Každé družstvo tvorilo 6 žiakov (3 chlapci a 3 dievčatá). Ich úlohou bolo v danom limite absolvovať 10 disciplín na trase v parku Botanickej záhrady SPU Nitra. Súťažné úlohy boli zamerané na fyzickú kondíciu, vedomostné znalosti, šikovnosť a logiku. Naše družstvo v zložení M. Bédiová, V. Moravčíková, E. Križanovičová, P. Križan, A. Križanovič, F. Bédi sa umiestnilo v celkovom poradí na peknom 7. mieste. 

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola Veľké Zálužie
    Školská 851, 95135 Veľké Zálužie
  • 0376592203