V dňoch 16. - 18. júna 2026 sa žiaci 8. B a deviateho ročníka zúčastnili výletu v Prahe. Po príchode sme saubytovali v hoteli v centre mesta a potom sme vyrazili obdivovať krásy Prahy. Navštívili sme Staromestskénámestie, kde sme si pozreli Staromestskú radnicu a Pražský orloj. Podvečer sme prešli poKarlovom moste k Lennonovej stene, na ktorej sme fixkou zanechali svoje odkazy na tému lásky a mieru.Večer nemohol chýbať rozchod v nákupnom centre na menšie nákupy a večeru. Na druhý deňdopoludnia sme sa poprechádzali popri Vltave a obdivovali sme historické pamiatky počas vyhliadkovejplavby loďou po Čertovke. Od kapitánky lode sme sa dozvedeli mnohé zaujímavosti z histórie Prahy Po romantickej plavbe nám učarovala baroková Valdštejnská záhrada v areáli Valdštejnského paláca s pávmi, fontánou a rybníkom. Po obede sme pokračovali prehliadkou Pražského hradu, najväčšieho hradného komplexuna svete. Vychutnali sme si nádherné výhľady na Prahu. Večer sme si urobili prechádzku na Národnítřídu k obrovskej pohyblivej soche hlavy spisovateľa Franza Kafku a obdivovali unikátne dielo amodernúumeleckú technológiu. Na tretí deň sme si pozreli Františkánsku záhradu a Václavské námestie,v obchodíkoch sme kúpili suveníry, naobedovali sa a oddýchli si v kaviarňach a reštauráciách, ktorélemovali námestie. Navštívili sme mnoho dominánt a užili sme si jedinečnú atmosféru historického centramesta ako môžete vidieť vo fotogalérii. Pekný výlet bol prínosom na rozšírenie vedomostí z histórie, získanie nových zážitkova upevneniepriateľských vzťahov v kolektíve.
Ing. Mgr. Ležatková, Mgr. Bíliková